Зарубіжна література 10 клас

Зарубіжна література 10-В, 10-Г 13.04.2020

Виконані завдання скидайте на viber до 17.04

Тема. Зміни в драматургії на межі XIXXX ст.  «Нова драма», дія (зовнішня і внутрішня), символ, підтекст, драма-феєрія. 

Завдання
1. Прочитати с.207-209 (підручника).

2. Записати визначення "нова драма", "риси нової драми", "символ", "підтекст", "драма-феєрія", порівняльну таблицю "традиційна драма" і "нова драма".

3. Опрацювати завдання 2, с.209 (підр.)

Ознаки драми
·        Основною ознакою драматичного твору є призначення його для театрального спектаклю.
·        Текст драматичного твору складається з двох частин - мови героїв і ремарки, що вказують режисеру на декорації і дії персонажів.
·        Події вдрамі відбуваються в теперішньому часі. На це вказують дієслова у формі теперішнього часу.
·        У драматичному творі майже немає описових елементів тексту, прямої мови, а про всі події читач дізнається з розмов дійових осіб. 
·        Властива одна сюжетна лінія й головна подія, герої показані в критичний момент свого життя, а дії у творі стиснуті в часі.
·        Емоційно-чуттєва напруга.
·        Ведучі жанри драми: трагедія, комедія, драма (як жанр), трагікомедія, водевіль, мелодрама.



"Нова драма" - це художнє явище європейської драматургії кінця ХІХ – початку ХХ століття, що протистоїть традиційній драмі (антич- ній, шекспірівській, класицистичній, реалістичній). Біля її витоків стояли генрік Ібсен (норвегія), Бернард Шоу (Англія), Антон Чехов (росія), Август Стріндберґ (Швеція), герхарт гауптман (німеччина), Моріс Метерлінк (Бельгія) та ін.



Підтекст - прихований, внутрішній зміст висловлювання. 

Символ -  образ або предмет, що має власний зміст і одночасно представляє в узагальненій, нерозгорнутій формі деякий інший зміст.
 Дія — 1) акт драматичного твору;  2) перебіг подій у художньому творі, через які розкриваються конфлікт, сюжетні колізії, риси характеру певного персонажа, дійової особи чи ліричного героя (сценічна дія).  

Дія зовнішня - вчинки, події, зіткнення персонажів.                                            
Дія внутрішня - життя душі героїв, умонастрої, зіткнення ідей, позицій.
Інтрига - зав'язка, основна ситуація драми, навколо якої розвивається дія.

Конфлікт — (лат.соnflictus — зіткнення, сутичка) - зіткнення протилежних інтересів і поглядів, напруження і крайнє загострення супереч­ностей, що призводить до активних дій, ускладнень, боротьби, супроводжуваних складними колізіями.

Драма-феєріяце п'єса з казково-фантастичним сюжетом і персонажами. Феєрія — театральна чи циркова вистава, побудована на фантастично-казковому сюжеті, в якій з метою вразити глядача використовуються різноманітні сценічні ефекти.



Немає коментарів:

Дописати коментар